Investorka na lyžích

Nedávno mi v Linkedinu přistála neobvyklá pozvánka od Kathrin Treutinger ze Skinnovation.io

Kathrin mě pozvala, abych se zúčastnila jako investor Startup konference na lyžích. 

Celé se to odehrává v Tyrolských Alpách u Innsbrucku. Ale moment, ne, že sedíte v hotelu u Innsbrucku a koukáte oknem ven na zasněžené Alpy.  Je to konference na lyžích. Jezdíte po svahu, posloucháte byznysplány a prezentace na vleku, takže „ski lift pitch“, workshopy a přednášky jsou v horských chatách. Musíte mít teplé oblečení, mrazuvzdornou bundu, čepici, lyžařské rukavice, lyžařské brýle a hlavně – LYŽE.

Pozvání jsem s díky odmítla, možná tušíte proč. Na lyžích jsem několikrát v životě stála. Po několika marných pokusech s pomocí vlekařů, jsem na lyžařském vleku vyjela na kopec. V podstatě jsem se i nějak dostala dolů z kopce. Ale upřímně řečeno, lyžování není nic, co bych vyhledávala, nejsem ráda obalená sněhem, nerada hledám v křoví vedle sjezdovky ujetou lyži a nemám ráda lyžařské přeskáče, mám v nich nohy jak ve svěráku. Navíc v kulichu vypadám děsně, …. a miluju teplo.

Ale z toho pozvání plynou 3 poučení 

  1. Musím si dát na Linkedin informaci, že neumím lyžovat a pro info - nerada se potápím (kdyby náhodou někdo pořádal potápěčskou konferenci)
     
  2. Není nad dobrý market research. Kdyby si mě Kathrin pořádně vygůglila, už při pohledu na fotografii by teoreticky mohla předpokládat, že nejsem typický příklad lyžaře ani snowboardisty, ale samozřejmě nepopírám, že i lidi s africkými kořeny můžou sjíždět kopce jak o život, ale přece jen…
     
  3. Skinnovation je ukázkovým příkladem toho, že na všem, co už existuje a dělá to mraky jiných lidí se dá vymyslet něco nového. Kolik je startupových konferencí, summitů, demodays, pitchdays, ale o lyžařské startup konferenci jsem ještě neslyšela

         Vždycky jde vymyslet něco nového, čím to konkurenci natřete.

P.S. Jezdím na kole, nehraju golf, nesnáším nordic walking, neběhám, ale jsem velmi výkonný chodec, jako fakt chodím rychle, takže walking startup konference?

Tak zase ve čtvrtek a mějte se fajn,