Mám nápad, není to blbost?

Nápadů máme všichni mraky. Jedeme tramvají, autem nebo jdem pěšky a hlavou nám běží nápady, "to by byla bomba, lidi mi utrhnou ruce a ty fronty před krámem…..jdu do toho."

Ale pak si přece jen řeknete „a není to blbost?“ tak jsem o tom natočila video.

Lidi, co maj nápady jsou sympatický, kreativní, většinou je s nima zábava a občas jsou to šílenci. 

Někdy si říkám, jestli jsem blázen já nebo budoucí podnikatel, obzvlášť v případě byznys nápadů typu „všichni budeme jezdit ve Vltavě ponorkou, budu vyrábět elektřinu z brambor a tak“. No, nejsem expert na brambory, ani ponorky, takže hodně štěstí (hlavně, když bude v ponorce platit lítačka).

Ale pokud máte aspoň trochu reálný nápad, hodí se pár základních otázek

CO - KOMU - PROČ - ZA KOLIK - JAK - S KÝM

Pusťte si video JAK OTESTOVAT SVŮJ BYZNYSNÁPAD, stáhněte si k němu tahák a dozvíte se, jak uvažovat o nápadu na podnikání a na co se ptát, pokud se nechcete pustit do úplný ptákoviny a nebo naopak, aby vám neuniklo, že jste objevili zlatej důl a nenechali si ujít ty pohádkový zisky.

Nenechte se odradit tím, že neumím ještě pořádně editovat, takže všude, kde jsem „střihla“ video, vypadám, jako když mi někdo trhne zezadu hlavou, ale zase jsem objevila krásný mlžný přechody v iMovie, tak jsem je tam dala.

A úplně na konci videa je seznam bodů, co se hodí zvážit.

A kdybyste se chtěli dozvědět, jak si spočítat bod zvratu, můžete si ho stáhnout u mě na blogu v článku 5 věcí, než začnete podnikat nebo si přečíst Za kolik to prodáváte. A kdybyste přece jen chtěli svůj byznysplán probrat osobně - online

Tak se mějte fajn,