Když se zrovna nedaří

Teď se MOMENTÁLNĚ teda fakt nedaří. Důležitý je slovo MOMENTÁLNĚ. Za svůj už docela dlouhý život jsem zjistila, že období "na hovno" nikdy netrvá věčně. Jasně, není to žádná paráda a já osobně teď taky zrovna nejásám. Ale držím se pravidla, že po sešupu dolů, musí nutně zase nastat výšlap nahoru, tak jako po jaru přijde léto. V knížce Jak podnikat a nezbláznit se, jsem věnovala celou kapitolu mým životním epizodám KDYŽ SE NEDAŘÍ..

Tak tady je první kapitola

Zásadní pravidlo je přesvědčit sám sebe, že období nezdaru netrvá nikdy věčně. I když se nedaří, je velká šance, že se zase dařit začne, pokud pro to člověk něco udělá.

Zažila jsem období nedaření se v několika vlnách

  • Přišla krize a klienti začali šetřit na poradenských službách
  • Přišla krize a klienti přestali prodávat, ale i kupovat firmy
  • Pohádali jsem se ve firmě a odešel jeden ze společníků
  • Odešli zaměstnanci a kromě sešívačky a obálek, odnesli i pár klientů
  • Přišla krize, klesly nám tržby a neměli jsme dost peněz na výplaty
  • Vyhodili jsme platícího klienta, udělali jsme to jen jednou, ale ten pocit, když dostal padáka, byl k nezaplacení (byl to arogantní hlupák, neměl rád ženský, potil se a nosil příšerný kšandy)

Co se dá dělat? Celkem nic zásadního, zmobilizovat síly, nepropadnout panice, uvařit si kafe nebo nalít sklenici vína, vzít si tužku a papír, zapnout hlavu a přemýšlet, kde vzít nový klienty, nového společníka, pokud teda chcete nového společníka, vymyslet jak jinak prodávat a jestli se nedá náš byznys vylepšit třeba o ještě nějaký jiný, jednodušší produkt (nebo službu), který lze snáz distribuovat (což se samozřejmě dá), poradit zákazníkům na webu něco, co jim bude fakt užitečný a řeknou si, že jsme úžasný a chytrý a měli by u nás nakoupit a jak si tak upíjíme to kafe nebo víno věřit, že krize zase přejde, což jak ukazujou statistiky posledních asi 300 let (myslím, že možná i dýl) vždycky zatím tak bylo. Můžete si taky stáhnout RESTART, což je takový můj průvodce o tom, jak byste mohli zase nahodit své podnikání.

Je mi jasný, že někteří i některé z nás mají zadek v kalupu, ale když se člověk na chvíli zastaví a srovná myšlenky, občas přijdou nápady k nezaplacení.

Tak nashledanou v lepších časech, které nás čekají,