Margareta Křížová, MBA
byznys mentor a M&A poradce

Pro ty, kteří se o mě chtějí dozvědět víc a jsou ochotni číst víc, než holé věty

Radím lidem v podnikání. Netvrdím, že mám patent na rozum, takže pokud podnikáte ve výrobě letadel, mikročipů nebo dokonce v programování, neporadím vám, protože tomu nerozumím.

V roce 1993 jsem společně s dvěma americkými kolegy založila poradenskou firmu CEAG, kde jsem vedla skupinu obchodně-strategického poradenství a M&A (fúze a akvizice). Od roku 2018 jsem opět svobodným volnonožcem neboli freelancerem, stále se věnuji prodeji firem, obchodní stategii, startupovým investicím a poradenství začínajícím podnikatelům. Od roku 2021 vedu NEWTON Business Accelerator na NEWTON University.  

Přeloženo do lidské řeči to znamená, že firmám a jejich majitelům, či managementu radím v tom, jak to udělat, aby se jejich businessu dařilo, rozvíjel se, získal investice na další růst, když je to potřeba a firemní úspory na to nestačí a kdy a jak firmu prodat, když se majitel rozhodne, že by konečně mohl začít odpočívat. Jsem členem Rady pro komercializaci výsledků vědy
a výzkumu ČZU, spolupracuji s podnikatelskými inkubátory a akcelerátory a jsem porotcem v podnikatelských soutěžích.

Česká televize mě pozvala, jako investorku do pořadu Den D. Tam mě to fakt bavilo, přestože se člověk nestačil divit, na co všechno chtějí lidi získat peníze. Moderovala jsem na Rádiu ZET svůj pořad Podnikání od A do ZET, jsem tak trochu grafoman a píšu blog, kde občas radím a občas sdílím „veselé historky“ z podnikání. Moderuju v České televizi pořad Máme na to a napsala jsem knížku Z deníku investorky aneb
Jak podnikat a nezbláznit se.

Ale hlavně fandím lidem, co používají vlastní hlavu a selský rozum. Vystudovala jsem mezinárodní a veřejné vztahy na Škole mezinárodních a veřejných vztahů a Executive Masters of Business Administration na ESCEM School of Business and Management / University of New York / Prague. A úplně původně jsem vystudovala hotelovou školu, takže je zřejmé, že ráda vařím a mám ráda dobré jídlo. Taky mám dvě dospělé děti a manžela Vratislava, který rád zpívá.